Datum

18. dubna 2024
Expired!

Okrskové kolo ve volejbale

Čtvrtek 18. dubna patřila tělocvična ZŠ Horní Bečva okrskovému kolo ve volejbale. Celkem se zúčastnilo 6 týmů a kromě naší školy zde byly týmy ze základních škol Pod Skalkou, Videčská, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva a Dolní Bečva. Naši školu reprezentovali žáci 9. třídy: Kopecký Matyáš, Kratochvíl Daniel, Mičkal Robert, Mitáš Jaroslav, Němec Radek, Pomkla Sebastián, Štefela Richard, Vlček Jan a žák 7. třídy: Trusina Jan.

Vzhledem k počtu účastníků se turnaj odehrál nejprve ve 2 skupinách po třech týmech. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti ZŠ Dolní Bečva. Bohužel vstup do turnaje nám nevyšel, jelikož jsme prohráli 0:2 na sety (13:25; 16:25). V druhém zápase jsme vyzvali tým z Gymnázia, ale i přes zlepšení naší hry jsme zápas prohráli 0:2 na sety (11:25; 18:25). Takže ve skupině jsme obsadili poslední místo, nicméně za zmínku stojí fakt, že oba z naší skupiny se nakonec potkaly ve finále turnaje. V zápase o 5. místo na turnaji nám byl tým domácí (Horní Bečva), kteří měli velkou diváckou podporu. První set tohoto zápasu se stal i prvním vyhraným setem na turnaji. Druhý set, který byl velmi napínavý a vedení v něm se přelévalo z jedné strany na druhou, jsme bohužel nakonec prohráli. Naštěstí v součtu bodů z obou setů jsme na tom byli lépe, a tak jsme obsadili 5. místo. Pochvalu za snahu a chování si zaslouží všichni naši hráči.